Osnovna škola Augusta Harambašića Zagreb

Zadruga Ružmarin

« Studeni 2021 »

Raspored zvona

Za vrijeme trajanja epidemioloških mjera raspored zvona možete pogledati u okviru Raspored zvona u glavnom izborniku.

Ispis statistike od 7. 3. 2019.

SUFINANCIRANJE PREHRANE

Sve osnovne škole dužne su osigurati prehranu učenika.

Cijena mliječnog obroka iznosi 5,00 kuna, ručka 9,00 kuna, a užine 2,50 kuna. Učenici ostvaruju pravo na sufinanciranje cijene obroka, sukladno utvrđenim kriterijima i mjerilima iz ovog Programa javnih potreba u osnovnom odgoju i obrazovanju Grada Zagreba za 2016. godinu.

Sufinanciranje prehrane

A. Pravo na besplatni: mliječni obrok, ručak i užinu imaju učenici:

- čija je obitelj korisnik zajamčene minimalne naknade;(dostaviti potvrdu Centra za socijalnu skrb i kopiju uplatnice da je primljen iznos)

-čija je obitelj korisnik pomoći za uzdržavanje

- čiji su roditelji (odnosi se na oba roditelja, odnosno samohranog roditelja) nezaposleni i redovno su prijavljeni Zavodu za zapošljavanje ili zadnja dva mjeseca nisu primili plaću;(dostaviti Uvjerenje Zavoda za zapošljavanje ne starije od 2 tjedna da su roditelji nezaposleni)

- djeca invalida Domovinskog rata; (dostaviti kopiju rješenja o invalidnosti)

- djeca osoba s invaliditetom (100% i 90%).(dostaviti kopiju rješenja o invalidnosti)

U pravilu se ručak i užina organiziraju za djecu koja su uključena u program produženog boravka. Učenici ove kategorije sufinanciranja prehrane, izvan produženog boravka, mogu konzumirati besplatni ručak.

BUčenici koji primaju dječji doplatak imaju pravo na sufinancirane obroke (mliječni obrok i/ili ručak)

Sufinanciranje cijene prehrane provodi se na temelju rješenja, uvjerenja ili potvrde HZMO o pravu na dječji doplatak.

Učenici se uključuju u besplatnu ili sufinanciranu prehranu od datuma kada je osnovna škola zaprimila dokumentaciju, a ne od datuma koje nosi rješenje, uvjerenje ili potvrda o pravu na dječji doplatak, odnosno rješenje ili uvjerenje o pravu korištenja socijalne pomoći i ostala uvjerenja.

Roditelj učenika plaća cijenu prehrane mjesečno temeljem uplatnica koje izdaje škola.

VAŽNO  !!!!

Sve promjene vezane za prehranu učenika javljaju se isključivo pisanom izjavom roditelja!