Osnovna škola Augusta Harambašića Zagreb

Zadruga Ružmarin

« Studeni 2021 »

Raspored zvona

Za vrijeme trajanja epidemioloških mjera raspored zvona možete pogledati u okviru Raspored zvona u glavnom izborniku.

Ispis statistike od 7. 3. 2019.

Zadruga Ružmarin

Školski odbor naše škole donio je 8. srpnja 2010. odluku o osnutku Učeničke zadruge “Ružmarin”.

U vremenu od osnutka Zadruge  rad se odvija u pet sekcija, a od 7. listopada 2020. u sedam sekcija.

1. Sekcija Spretne ruke

— izrada predmeta od različitih vrsta tkanine krojenjem, šivanjem, vezenjem, pletenjem i sličnim postupcima

2. Sekcija za promociju škole

— nabavljanje i pripremanje različitih promotivnih proizvoda

3. Eko sekcija

— osvještavanje brige za okoliš; stjecanje vještina recikliranja te uzgoj i sadnja biljaka

4. Dizajn uporabnih predmeta

— izrada dekorativnih predmeta i predmeta za svakodnevnu uporabu od raznih materijala, različitim likovno-tehničkim postupcima

5. Sekcija Ručni rad

— samostalno ukrašavanje tkanina i drugih materijala raznobojnim koncima koji se iglom provlače na različite načine.

Školski odbor naše škole donio je 7. listopada 2020. odluku o osnutku dvije nove sekcije:

6. Sekcija za web dizajn

7. Sekcija origami

Učenička zadruga namijenjena je prvenstveno učenicima kao pomoć u stjecanju i razvijanju kreativnih vještima, njegovanju radnih navika, osvješćivanju potrebe očuvanja ravnoteže u prirodi kao i zaštiti okoliša te njegovanju kulturne baštine, i sve to kroz razvijanje poduzetništva.

Učenička zadruga otvorena je i za roditelje da svojim idejama, iskustvom, stručnom pomoći, sudjelovanjem u radionicama ili edukacijom, donacijama, prodajom proizvoda ili na neki drugi način pridonesu radu i privređivanju Učeničke zadruge “Ružmarin”.

Stoga, dragi učenici i roditelji pozivamo vas da nam se pridružite, da stvarate zajedno s nama, da podržite naš rad i pomognete nam u ostvarivanju ciljeva i zadaća Zadruge.

Članom Zadruge može postati svaki učenik Škole nakon   završenog prvog razreda osnovne škole, roditelj učenika člana Zadruge, učitelji mentori i ostali stručnjaci koji sudjeluju u radu.  Svi oni imaju položaj redovnih članova.

Članovi Zadruge mogu biti i učenici koji su završili Školu i njihovi roditelji, vanjski suradnici, donatori i pokrovitelji,  stručnjaci i  pojedinci koji nalaze svoj interes u promicanju učeničkog  zadrugarstva i potpori ostvarenju ciljeva i zadaća Zadruge.  Ovi članovi imaju status podupirućih.

Članstvo u zadruzi potvrđuje se potpisom pristupnice.

Članarina iznosi 10 kuna.

Sekcija Spretne ruke, voditeljica Marija Rubčić
Sekcija Dizajn uporabnih predmeta, voditeljica Jasna Antunović