A smjena

29. travnja - 3. svibnja

« Svibanj 2024 »

NATJECANJA I SMOTRE
Autor: Tomislav Filić, 11. 3. 2011.

Sudjelovanje učenika naše škole u natjecanjima i smotrama

SUDIONICI NATJECANJA I SMOTRI U ŠKOLSKOJ GODINI 2010./2011.

I ove školske godine mnogi naši učenici pod mentorstvom svojih učitelja sudjelovali su na natjecanjima i smotrama. S ponosom donosimo popis svih sudionika:

Na Županijskom natjecanju iz poznavanja hrvatskoga jezika sudjelovala je učenica Lara Čičak iz 7. a razreda pod mentorstvom učiteljice Ksenije Ivanović.

Na Županjskom natjecanju iz engleskog jezika sudjeluju učenici Marija Matoš, Ana Miličević i Lana Mrkonja iz 8.a razreda, te Petra Piršić i Matea Vidan iz 8.b razreda pod mentorstvom učiteljice Gabriele Horvatić.

Na Županijskom natjecanju iz njemačkog jezika bila je učenica Lana Mrkonja iz 8.a razreda pod mentorstvom učiteljice Dinke Štiglmayer.

Iz povijesti na Županijsko natjecanje pozvani su učenici Mirjana Laginja iz 7.a razreda, te Sara Petričević i Ivan Uzelac iz 8.a razreda pod mentorstvom učiteljice Zore Primorac.

Iz geografije na Županijskom natjecanju bili su učenici Ivor Bulat iz 5.b razreda, Matej Šporčić iz 6.b razreda, Lara Čičak iz 7.a razreda i Matea Vidan iz 8.b razreda pod mentorstvom učitelja Lidije Dubravac Potkonjak i Josipa Kunovca-Jurkija.

Na Područnom natjecanju iz matematike sudjelovali su učenici: Marko Jurjević iz 4.a razreda pod mentorstvom učiteljice Dragice Smlatić, Ana Šporčić iz 4.b razreda pod mentorstvom učiteljice Marije Rubčić, zatim Dominik Kniewald i Tomislav Seljan iz 5.a razreda, te Lovro Matić iz 5.b razreda pod mentorstvom učiteljice Ines Kniewald, učenici Svebor Mihael Jelić i Matej Šporčić iz 6.b razreda pod mentorstvom učiteljice Edite Kumiša, Dorotea Vlatković iz 7.b razreda pod mentorstvom učiteljice Maje Ljubičić i iz 8.a razreda Laura Čaušević i Matej Kniewald pod vodstvom učiteljice Edite Kumiša.

Na Županijskom natjecanju iz fizike sudjeluje Rino Rusmir iz 8.b razreda pod mentoriranjem učiteljice Maje Ljubičić.

Na Županijskom natjecanju iz biologije sudjeluju učenici: Lara Čičak, Mirjana Laginja, Virna Klarađeket Tus iz 7.a razreda, te Ana Miličević iz 8.a razreda pod mentorstvom učiteljice Nade Matanić. Iz kemije, također pod mentorstvom učiteljice Nade Matanić, na Županijskom natjecanju sudjeluje učenica Ana Miličević iz 8.a razreda.

Iz informatike na Županijskoj smotri sudjeluju učenici Dominik Kniewald iz 5.a razreda i Tomislav Prlić iz 5.b razreda pod mentorstvom učiteljice Ines Kniewald.

Na Općinskom, odnosno Područnom natjecanju iz prve pomoći i zaštite, sudjelovale su učenice: Ivona Bešić, Lara Čičak, Mirjana Laginja, Martina Marinković, Leonora Miler i Virna Klarađeket Tus iz 7.a razreda pod mentorstvom učiteljice Nade Matanić.

Na Područnom natjecanju u malom nogometu, za područje Maksimira, Medvešćaka, Dubrave i Sesveta ekipa dječaka iz 8.a razreda osvojila je 3. mjesto pod mentorstvom učitelja Josipa Čunka.

Ističemo da smo već drugu školsku godinu za redom Škola domaćin Područne smotre

LiDraNo literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva za područje Maksimira i Podsljemena. Na područnoj smotri Lidrano 2011. sudjelovala je učenica Jurja Mikec iz 4.a razreda s kazivanjem poezije pod mentorstvom učiteljice Dragice Smlatić; zatim učenica Marija Matoš iz 8.a razreda s literarnim radom „Ti si ti ako si ti“ i učenici dramske skupine 6.ab razreda Matea Golem, Klara Hrvatinić, Niko Jarak, Dora Krajc, Renata Marinelić, Petra Mlinarić, Laura Nervo, Lucija Perić i Silvija Podboj Zajšek s dramsko-scenskom igrom pod nazivom: „A ko bu sve to platil?“ pod mentorstvom učiteljice Iverke Kraševac. S književnom kritikom sudjelovala je učenica Olja Bošnjak iz 5.b razreda, s literarnim sastavkom sudjelovao je Ivor Bulat, također iz 5.b razreda, Josipa Šimara iz 7.b razreda s pjesmom, a Karla Klobučar iz 5.b razreda s kazivanjem poezije, svi pod mentorstvom učiteljice Ksenije Ivanović. Od novinarskog stvaralaštva u kategoriji samostalnih novinarskih radova na Županijskoj Smotri sudjelovao je učenik Karlo Hruškar s novinarskim radom „Čitanje pod krošnjama“ uz mentorstvo učiteljice Ksenije Ivanović. Učenici koji su sudjelovali na Područnoj i na Županijskoj smotri LiDraNo 2011., a ujedno su predloženi i za sudjelovanje na Državnoj smotri su sljedeći: od literarnog stvaralaštva, to je rad učenice Ane Schonberger iz 4.b razreda pod naslovom „Ustaj vojsko“, a pod mentorstvom učiteljice Marije Rubčić i literarni rad učenika Karla Maloče „Čarli“ pod mentorstvom učiteljice Iverke Kraševac.

Uz ova natjecanja i smotre mnogi učenici naše Škole sudjeluju i u drugim natjecanjima koja su organizirana od športskih klubova, glazbenih i umjetničkih škola.

Svim sudionicima natjecanja i smotri iskrene čestitke!